Merhaba,

Boğaziçi Üniversitesi’nde mühendislik eğitimimi tamamlandıktan sonra Marmara Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nden yüksek lisans, Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nde doktora eğitimi aldım. Akademik çalışmalarımın yanı sıra 1997’den beri profesyonel reklam fotoğrafçılığı yapmaktayım. Bu süre içinde birçok reklam ajansı ile çalıştım. Yerli ve uluslararası birçok tanınmış marka için fotoğraf çekimleri gerçekleştirdim. Editoryal çalışmalarım Home Art, Maison Francaise, Country Homes, Evim, Art Décor, Elle Decoration, Gusto, Karaf, Harper’s Bazaar gibi önde gelen moda, dekorasyon ve kaliteli yaşam dergilerinde yayınlandı.

Fotoğraf çalışmalarımın yanı sıra 2008’den beri İstanbul Moda Akademisi’nde fotoğraf ve görsel sanatlar konularında part-time danışman ve eğitmen olarak görev yapmaktayım. Halen bu kurumda verilen “Moda Fotoğrafçılığı” kursunun uygulamalı derslerden sorumlu eğitmeniyim.

Aynı zamanda fotoğrafa yeni başlayanlar için stüdyo kiralama, çekim organizasyonları ve fotoğraf workshopları düzenleyen, fotoğrafçı kadrosu ile geniş bir skalada fotoğraf hizmeti veren BLINK fotoğraf girişiminin kurucu lideriyim. Güncel BLINK etkinliklerini ve hizmetlerini facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz:  http://www.facebook.com/blinkfotograf

Fırat Eryılmaz

Fırat Eryılmaz

Photographer